Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Fül-Orr-Gégeközpont!

Idén január végén, február elején volt egy felső légúti megbetegedésem (láz, torokfájás, orrfolyás stb). 2 hét alatt a jobb fülemre is ráterjedt a betegség, fülem fájt, folyamatosan zúgott, s komolyabb halláscsökkenést mértek a fül-orr-gégészek a jobb fülemben, akiket ezzel a problémával felkerestem. MR felvétel-re is elküldtek, mely akkor a jobb fülem mögötti sejtrendszer gyulladását mutatta ki. Több antibiotikumos kúra hatására több hét után az állandó fájdalom/ fülzúgás/halláscsökkenés megszűnt, azonban azóta nagyon gyakran érdobogását érzem a jobb fülemben, mely a szívritmusommal szinkronban dobog nagyobb erőfeszítésnél (edzés közben, hirtelen felállás, futás, hajolás, stb), ám előfordul, hogy nyugalmi helyzeten is dobog. Emellett folyamatosan telítettségérzet van a jobb fülemben/mögötte, s a fej balra forgatásakor/döntésekor morajló hangot hallok a jobb fülemben, mintha víz lenne a hallójárat körül, illetve néha nyilalló fájdalmat érzek a jobb fülem mögötti részen. Fülemet az utóbbi hónapokban többször kimosták/fülzsírt eltávolították, azonban a panaszok így is megmaradtak. Többször mértem a vérnyomásom is az érdobogás tapasztalásakor, s többnyire mindig alacsony volt (104/70). Mi lehet Önök szerint ez a panasz? Nagyon kellemetlen, s fájdalmas is időnként, s mivel már átestem nagyobb betegségeken is (agyvelőgyulladás), illetve még fiatal vagyok (25 éves), inkább szeretném megelőzni a nagyobb bajt ebben az esetben. Fül-orr gégészeten ezzel a problémámmal már voltam, ott orr-spray-t javasoltak, azonban ennek hatására sem szűntek meg a tünetek. Nagyon szépen köszönöm a válaszukat előre is.

Üdvözlettel:
Mária
2019.10.29
Kedves Mária!
Mivel panaszai között új tünetek is felléptek, ezért úgy gondolom, hogy ki kéne önt ismét vizsgálni! Ebbe beletartozna pl. egy hallásvizsgálat, célzott laborvizsgálat és képalkotó vizsgálatok is (nyaki erek vizsgálata, arckoponya CT, esetleg kopony MRA), természetesen fizikális vizsgálata után!
Üdvözlettel
Fülöp Györgyi
Dr. Fülöp Györgyi
Dr. Fülöp Györgyi
2017.07.07

Hírek

Nem csak a koronavírus okozhat szaglásvesztést – ezek lehetnek a leggyakoribb okok

Nem csak a koronavírus okozhat szaglásvesztést – ezek lehetnek a leggyakoribb okok

Egy tál frissen sült süteménynek, társunk bőrének vagy egy új könyvnek az illata – az élet apró örömei, amelyekről nem szívesen mondanánk le. A szaglás elvesztése nem csak ezektől az élményektől foszt meg, de egészségünket és a biztonságunkat veszélyeztető állapotot is okozhat. Dr. Augusztinovicz Monika, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus szakemberével sorra vettük a szaglásvesztés hátterében álló leggyakoribb okokat.

További részletek
Orrspray-függőség: több hónapnyi használat után is van kiút

Orrspray-függőség: több hónapnyi használat után is van kiút

Kezdetben megkönnyebbülést okoz, tartós használat esetén azonban függővé is válhatunk a gyógyszertárakban vény nélkül beszerezhető úgynevezett lohasztó orrspray-ktől. Egyre többeket érintő problémáról van szó, de kellő elszántsággal és orvosi segítséggel végleg megszabadulhatunk ezektől a készítményektől – nyugtat meg mindenkit dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakembere.

További részletek
Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

A szeptemberi tanévkezdéssel sok gyermek tér vissza az óvodai és iskolai úszásoktatáshoz is. Mi a teendő, ha a gyermek füle érzékeny az uszoda hideg, klóros vizére, és a szülőknek gyakran kell emiatt fül-orr-gégészhez fordulniuk? Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakorvosa szerint egy megfelelően illeszkedő, egyedileg készített és rendszeresen tisztított füldugó egyszerű és hatékony eszköz lehet a hallójárat gyulladás megelőzésére, különösen azoknál, akik korábban többször küszködtek ezzel a problémával.

További részletek

Munkatársaink

Dr. Holpert Valéria
Dr. Holpert Valéria fül-orr-gégész, foniáter
Dr. Augusztinovicz Monika
Dr. Augusztinovicz Monika fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus
Dr. Csóka János
Dr. Csóka János fül-orr-gégész, fej-nyak sebész
Dr. Fülöp Györgyi
Dr. Fülöp Györgyi fül-orr-gégész, audiológus
Dr. Balogh Katalin
Dr. Balogh Katalin fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus
Dr. Moric Krisztina
Dr. Moric Krisztina fül-orr-gégész, klinikai immunológus és allergológus

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK