Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Cim!

Orrpolip műtéttel kapcsolatban érdeklődnék, hogy lézeres kezelést végeznek-e és ha igen, mennyibe kerül, egyszeri vagy többszöri kezelés szükséges? Bennt kell aludni a lézeres kezelésnél vagy hány napot kell ott tölteni?
Köszönöm előre is a válaszukat
Üdvözlettel: Mikó Mónika
2010.01.10
Tisztelt Mikó Mónika !

Fül-orr-gégészeti rendelőnkben kivizsgálásra és ambuláns kezelésekre van lehetőség. Műtétet nem végzünk.

Az orrpolip általában idült melléküreggyulladás eredménye, ezért tartós eredmény érdekében a melléküregek- arcüreg/rostasejtek - operációja szükséges speciális mikroműszerekkel, endoszkópos ellenőrzés mellett. Általában nem oldható meg a műtét kizárólag laser segítségével. A legtöbb eredményes műtéti technika nem laserrel történik.

Annak eldöntése, hogy az Ön esetében mi lenne a leghatékonyabb megoldás, az orrüregek endoszkópos vizsgálata és az orrmelléküreg CT megtekintése után lehetséges.

Üdvözlettel:
Dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus szakorvos
2010.01.10
Kedves Doktor Úr!Megvastagodott nyálkahártyám van az az arcüregemben nehezebb légzés, műtét javasolnak, lehetséges e valamilyen gyógyszeres kezelés? Köszönöm.
2009.12.30
Tisztelt Károlyi Úr!

Megjelentek közlemények hosszan tartó Sumetrolim kezelés hatásosságáról idült arcüreg gyulladásban. A cikkek szerint hatásos volt és nem alakult ki rezisztencia. Személyes tapasztalatom nincs, még egyetlen betegem sem vállalta a hónapokig tartó gyógyszer szedést.

Üdvözlettel:
Dr Balogh Katalin
2009.12.30
Kedves Doktor Úr!

Az interneten találtam meg az email címét.
Ha nem szokott ilyen irányú kérdésekre levélben válaszolni akkor most kérem szépen tegyen kivételt.
48 éves férfi vagyok.
Nov. közepén megfáztam de ez már elmúlt, viszont \"visszamaradt\" egy makacs, ingerlő köhögés ami nem akar elmúlni. Köhögés elleni szereken már túl vagyok.
Tüdőszűrés negatív, gégészet negatív, száj-garat váladék tenyészet negatív. Arc koponya CT eredménye szószerint a következő: \"a jobb sinus max. processus alveolarisában 10mm-es körülírt nyh. megvastagodás. Az összes többi melléküreg légtartó. Az OM ventilatio mk.o. szabad.\"
Mivel a beküldő gégész orvos január 20-ig szabadságon van kérem legyen szíves értelmezze nekem ezt a diagnózist. Okozhatja-e ez a köhögést és ha igen milyen kezelés várható? Semmiféle arc vagy orr fájdalmam nincsen, sem lázam. Orr dugulásom sem. Nem dohányzom. \"Csak\" a megfázás óta köhögök.
Tudom-e addig is valami házi gyógymóddal kezelni magam ami hatásos lehet?
2009.12.29
Tisztelt Uram!
Az arckoponya CT-n leírt elváltozás megfelelhet egy, a megfázásból visszamaradt idült melléküreg gyulladásnak. A heveny gyulladással szemben arcfájdalom nem jellemzi, gyakran köhögés (!), tartós orrdugulás hívja fel a figyelmet az arcüreg krónikus gyulladására.
A köhögést ez esetben a garatban lecsorgó váladék váltja ki, vagy egy reflex folyamat.
A kezelés komplex kell legyen, egyrészt az arcüregi folyamatra kell irányuljon, másrészt a mélyebb légutakban ilyenkor mindig meglévő gyulladásra.
Jót tesz az orrüreg tengeri sós átmosása, sókamra kezelés, vagy sópipa. Ha van a családban mikro porlasztós inhalátor, Salvus vízzel lehet inhalálni naponta egyszer. A mentolos készítményekkel vigyázni kell, hasonlóan a kamillával, mert mindkettő szárítja a nyálkahártyát.
A felsoroltak arra az esetre vonatkoznak, ha a köhögés az arcüregi elváltozással kapcsolatos. Remélem hasznát veszi az írásos javaslataimnak, de rendeléseinken is szívesen rendelkezésére állunk.

Üdvözlettel:
Dr Balogh Katalin


Üdvözlettel:
2009.12.29
Férjemnek kb. 1 hónapja tartósan orrdugulása van, csak orrcsepp segítségével tud \"létezni\".
Ma volt szakorvosnál, aki orrkagyló megvastagodást állapított meg, és műtétet javasolt (conchotomia?).
Létezik-e első körön más mód, ami segíthet, vagy rögtön ilyen radikális beavatkozás szükséges? Hol lehet ennek a műtétnek utánaolvasni, laikus számára is érthetően? (Műtét menete, utókezelés, gyógyulás várható időtartama, stb.)
Hogyan lehetne kideríteni és kiküszöbölni az alap-okot?
A férjem régóta horkol, de ez a dugulás új dolog. Lehet összefüggés a kettő között?
Köszönöm előre is mielőbbi válaszukat:
Egy aggódó feleség
2009.12.07
Tisztelt Kérdező!
Az orrkagyló duzzanatnak számos oka lehet, pl. allergia, idült orrmelléküreg gyulladás, vagy tartós orrcsepp használat.( az okozat ez esetben okká válik) Mindenképpen célszerű kideríteni, miről van szó, mielőtt a tennivalókról döntenénk. Az orrkagyló csonkolása a nyálkahártya funkció megtartása szempontjából nem feltétlenül szerencsés megoldás.
Allergia, orrcsepp \"függőség\" esetén van konzervatív kezelésre lehetőség.
Orrkagyló kisebbítést sem csak csonkolással lehet végezni.
Vizsgálat nélkül, \"látatlanban\" ennyit tudok mondani.
Conchotomia: az orrkagyló sebészi megkisebbítése

Üdvözlettel:
Dr Balogh Katalin
fül orr gégész, allergologus szakorvos

2009.12.07
Tisztelt Doktor Nő/Úr!
35 éves nő vagyok, véletlenül, egy koponya MR során derült fény arra, hogy még megvan az orrmandulám. Fül-orr-gégész kezelőorvosom szerint nem kell hozzányúlni, de az interneten több forrás eltávolításra javasolja ezt felnőttkorban, mert daganatos betegségek kiindulása lehet. Mi az Ön véleménye?
Az orrmandulám különösebb panaszt nem okoz, légzésem nem gátolja, nem horkolok, de gyakran fáj a torkom, kellemetlen fokozott nyáltermelődéssel járó felsőlégúti megbetegedéseim vannak minden télen, és hetekig szárazon köhögök egy-egy ilyen betegség alkalmával.
Köszönettel:
Németh Mara
2009.11.25
Tisztelt Németh Mara!
Általában az orrmandula eltávolítása nem létszükséglet. Nem nagyobb az esélye daganatos kiindulásnak, mint bármi más szövetnél. Azt, hogy Önnél személyesen mi lehet a jobb megoldás, személyes konzultáción, Önt megvizsgálva, manduláját megtekintve, egyéb személyes körülményeket mérlegelve tudom megmondani.
Várom rendelésemen. Üdvözlettel: dr. Augusztinovicz Monika, fül-orr-gégész főorvos
2009.11.25
Tisztelt Holpert Doktornő!

Ezen a héten érdeklődtem Önöknél, hogy kihez fordulhatnék a problémámmal.
Olvastam a honlapon, hogy Ön foniátriával is foglalkozik, így gondoltam, most közvetlenül Önnek írok.
Másfél hónapja influenzás voltam, sajnos azóta fáj a fejem.
Közben kiderült, hogy az egyik fogamnál ciszta van, de a fogam csak másfél hete kezdett el fájni. A fogorvos és a neurológus szerint arcüreggyulladásom volt, és ezért arcüregröntgent, ill. inhalációt javasoltak.

Szeretném a segítségét kérni, próbáltam elérni Önöket a megadott telefonszámon, de még nem tudtam.

Előre is köszönöm segítségét.
Hutter Julianna
2009.11.13
Tisztelt Hutter Julianna!
Elnézést, hogy csak most válaszolok. Erre a kérdésre így nem tudok válaszolni. A leírtak elméletben elképzelhetőek. Kiterjedt orrmelléküreg gyulladás - fejfájás - ciszta sorrend a leírtak szerinti időben.
Pontos választ személyes konzultáción lehet mondani.
Üdvözlettel: dr. Holert Valéria, fül-orr-gégész és foniáter szakorvos
2009.11.13
Egyszer már írtam Önöknek, de választ nem kaptam. Kérem ezúttal tegyék meg.
5 hónappal ezelőtt agyrázkódást szenvedtem. Azóta nem érzek szagokat.
Létezik olyan vizsgálat, emllyel kideríthető, hogy örökre vagy csak időlegesen vesztettem el a szaglásom?
Önök foglalkoznak ilyen témával.

Várom mielőbbi válaszukat.

Üdvözlettel:

Jerzsabek György
2009.10.15
Tisztelt Jerzsabek György!
Elnézést a hosszas késedelemért.
Sajnos a szaglás elvesztésének reverizibilis illetve irreverzibilis volta semmilyen vizsgálattal el nem dönthető. Biztos választ csak az jelent, ha visszatér a szaglás.
Üdvözlettel, dr. Babai László
2009.10.15
Tisztelt doktornő/úr !

Szeretnénk a segítségét kérni a következő problémára:A kisfiam születése után (aki egyébként 2007 Novemberében született)a bal orrnyílásában meningo-encephalocelet diagnosztizáltak,melyet 3 hónapos korában orron keresztül (belül) meg is operáltak,majd mivel maradvány még maradt az orrában,még kétszer meg kellett operálni.(Amit ugyan ilyen eljárással végeztek)Sajnos ennek következtében belül a bal orrnyílásban a kimetszés,égetés,vágás hatására a hegesedés összehúzza az orrát,mely duzzanatot is képez és így elzárja abal oldali légzőnyílás elejét.(Belül összenövés nincs az orrában)A kialakult helyzet miatt többször műtötték,de sajnos eredménytelenül.A duzzanat,hegesedés mindig összehúzza belülről az orrszárnyat,míg végül az orrbejáratát is,így azon nem kap levegőt,valamint deformálodott azon az oldalon az orra is.
Az elmúlt 1 hónapban Zeraderm nevű kenőccsel kenjük a bal orrszárny bejáratát a duzzanat csökkenése és a belsőhegek jobb gyógyulása végett. Azt hallottam,hogy ilyen kicsi gyermek orrát plasztikázni még nem lehet; de akkor mégis mit lehet tenni,hogy levegőt is kapjon és ha lehet szimetrikus is legyen az orra? Van erre valamilyen megoldás,ha igen kérem segítsen nekünk.

Előre is köszönettel : Edina és László az \"aggódó szülők\"
2009.10.11
Tisztelt Edina és László !

Elnézést a megkésett válaszért, számítógépes felületünk megújítása az oka.
Megértem aggodalmukat. Két éves gyermeknél a növekedés miatt kiszámíthatatlan, hogyan alakul egy korábbi műtéti hegesedés. Jelenleg az esztétikai szempont mindenképpen másodlagos, fontosabb, hogy kielégítő legyen az orrlégzés. Látatlanban, vizsgálat nélkül nehéz véleményt mondani, de végleges plasztikai megoldás csak a növekedés befejeződése után lehetséges. Addig mindenképpen az orrlégzés biztosítására, az esetleges orrváladék eltávolítására kell törekedni, így megelőzhetőek a fülészeti szövődmények.
Konkrétabb véleményt csak vizsgálat után tudnék mondani.

Üdvözlettel:
dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus szakorvos

2009.10.11

Hírek

Az arcüreggyulladás otthoni kezelése: ezek a leghatékonyabb módszerek

Az arcüreggyulladás otthoni kezelése: ezek a leghatékonyabb módszerek

Az őszi és téli hónapokban szép számmal érkeznek a fül-orr-gégészeti szakrendelésekre az orrmelléküreg-gyulladás miatt a páciensek. Az esetek többségében valamilyen felső légúti fertőzés, nátha előzi meg a betegség kialakulását, melynek enyhébb tüneteit otthon is kezelhetjük. Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakorvosa osztotta meg velünk a legfontosabb tanácsokat.

További részletek
Nem csak a koronavírus okozhat szaglásvesztést – ezek lehetnek a leggyakoribb okok

Nem csak a koronavírus okozhat szaglásvesztést – ezek lehetnek a leggyakoribb okok

Egy tál frissen sült süteménynek, társunk bőrének vagy egy új könyvnek az illata – az élet apró örömei, amelyekről nem szívesen mondanánk le. A szaglás elvesztése nem csak ezektől az élményektől foszt meg, de egészségünket és a biztonságunkat veszélyeztető állapotot is okozhat. Dr. Augusztinovicz Monika, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus szakemberével sorra vettük a szaglásvesztés hátterében álló leggyakoribb okokat.

További részletek
Orrspray-függőség: több hónapnyi használat után is van kiút

Orrspray-függőség: több hónapnyi használat után is van kiút

Kezdetben megkönnyebbülést okoz, tartós használat esetén azonban függővé is válhatunk a gyógyszertárakban vény nélkül beszerezhető úgynevezett lohasztó orrspray-ktől. Egyre többeket érintő problémáról van szó, de kellő elszántsággal és orvosi segítséggel végleg megszabadulhatunk ezektől a készítményektől – nyugtat meg mindenkit dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakembere.

További részletek

Munkatársaink

Dr. Holpert Valéria
Dr. Holpert Valéria fül-orr-gégész, foniáter
Dr. Augusztinovicz Monika
Dr. Augusztinovicz Monika fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus
Dr. Csóka János
Dr. Csóka János fül-orr-gégész, fej-nyak sebész
Dr. Fülöp Györgyi
Dr. Fülöp Györgyi fül-orr-gégész, audiológus
Dr. Balogh Katalin
Dr. Balogh Katalin fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus
Dr. Moric Krisztina
Dr. Moric Krisztina fül-orr-gégész, klinikai immunológus és allergológus

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK