Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktor Úr,

Segítségét, tanácsát szeretném kérni. Kislányom 23 hónapos, Október elejétől 1-1 hét szünettel felső légúti betegségekkel bajlódunk. A mostani betegség november 4.-én kezdődött csúnya, váladékos köhögéssel, amit öklendezés hányás, fuldoklás követ (nem levegő után kapkodó fuldoklás, inkább mintha a torkán akadna valami). A gyerekorvosunk felírt Cedax Baby-t, Spiropent-et, Fenistil cseppet, Mucoprontot, Kálciumot (oldatos injekciós izé amit teába teszek neki) + még a bélflóra regeneráló cuccot. A köhögés a mai napig nem szűnt. Legutóbb pénteken (11.12.) voltunk nála, meghallgatta és azt mondta nem hatott a Cedax és felírt Klacid Baby antibiotikumot és az összes többit mellé amit korábban. Azt mondta, hogy meg kell állítani a dolgot, mert már enyhén hallható a tüdőben is valami.
A gyerek továbbra is ugyanúgy köhög és nem tudom mi tévő legyek. Sem láz, sem étvágytalanság, sem lehangolt kedély állapot nincs. Napközben jókedvű, sokkal kevesebbet köhög, jól eszik, csak az éjszakák illetve a délutáni alvások idegtépőek.

Kérem adjon tanácsot mi tévő legyek?

Köszönöm,
2010.11.14
Tisztelt Várkelyi Dóra !

Kislánya panaszainak hátterében több ok állhat. Kisgyermekeknél a tartós köhögést gyakran elhúzódó felsőlégúti hurut, gyulladt, megnagyobbodott orrmandula okozza. Tartós köhögés hátterében refluxbetegség is állhat. Amennyiben eddig nem történt, érdemes allergiavizsgálatot végezni.
Pontos választ csak fül-orr-gégészeti vizsgálat után lehet adni.

Üdvözlettel:
Dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus szakorvos
2010.11.14
Kedves Doktornő! 55 éves 1 éve leszázalékolt r.nyugdíjas vagyok, /COPD, allergiás asztma,tüdőembólia, magas vérny./3x operáltak orrpolippal. 3 hónapja megfázásos tüneteim nem javulnak. Erősen eldugult az orrom, feszít a fülem, de a váladék állaga zselészerű, inkább fehéres. Sebesre fújom az orrom, még sem dugul ki. Szagokat több, mint 2 éve nem érzek, az orrdugulás miatt sem aludni, sem beszélni, sem enni nem tudok rendesen. 2 hónapja magán orvosnál voltam, /3. műtétemet lézerrel ő végezte/az allargiámra retafilin? injekciót kaptam, /kiujult polipot nem észlelet/azután egy hónapig teljesen jól voltam. Majd ismét az erős megfázásos tünet,láz nélkül. A fenti betegségeimre /tüdőgyógyász, és a körzeti dr./ orrspray, fujka, gyulladáscsökkentők, véralvadásgátló, és jelenleg 5mg-os prednisolont szedek. Lázam nincs, de a légzésakadályoztatás miatt egyre gyengébb vagyok, még jobban kerülöm az embereket. Van-e kiút, hogy ennyi gyulladáscsökkentő, /flavin termékekkel megtámogató/ szedése mellett kapjak az orromon levegőt. Köszönöm szépen a válaszát, és nem zárkózom el az Önök vizsgálatától: Mosonyiné Éva /Siófokról/
2010.11.14
Tisztelt Mosonyiné Éva !

Endoszkópos fül-orr-gégészeti vizsgálat, allergiateszt és amennyiben eddig nem történt, orrmelléküreg CT vizsgálat szükséges. Csak a részletes kivizsgálás alapján lehet eldönteni, hogy panaszait mennyiben okozza allergia, idült orrmelléküreggyulladás, esetleg refluxbetegség.

Üdvözlettel:
Dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus szakorvos
2010.11.14
Kedves Doktorúr!

Hét éves a kislányom, már egy éve fáj az orrcsontja,időszakosan. Kívülről is jól látszik, hogy az orrcsont kifelé deformálódik,szarv szerűen nő az orrnyereg részen.ez nem is lenne probléma, ha nem fájna neki rohamszerűen.Emiatt voltunk is orvosnál,aki elküldött minket Ct-vizsgálatra,amely során kiderült, hogy semmi nem látszik,nincs gyulladás, vagy egyéb betegségre utaló jel.Amennyi látszik, hogy az orrcsontja ugyanolyan vastag, mint a koponyacsontja. Kérdésem az lenne, hogy milyen betegség lehet ez? és hogy tudnám megszűntetni a fájdalmát a gyerekemnek? Mert azon kívül, hogy figyeljük és adjunk neki fájdalomcsillapítót más tanácsot nem kaptam.Vagy kihez fordulhatnék. Köszönettel: Gál Alida
2010.11.13
Tisztelt Gál Alida !

Normális csontszerkezetet mutató CT lelet mellett a panaszt a bőralatti kötőszövetben levő elváltozás okozhatja. Kérdésére pontos választ csak alapos fül-orr-gégészeti vizsgálat után lehet adni.

Üdvözlettel:
Dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus szakorvos
2010.11.13
Kedves Doktornő/ Doktor úr!
Múlt héten torokfájással, végtagfájdalommal de láz nélkül kezdődött a betegségem. Először csak rekedt voltam, de hétfő óta egyre kevesebb a hangom, mára már lényegében csak suttogni birok. Kérem segítsenek mit tegyek, mit használjak, mert a munkám miatt muszály beszélnem és így nagyon nehéz. Lázam továbbra sincs, a torokfájás, végtagfájdalom illetve a nátha szinte teljesen megszünt, a hangom viszont napról napra rosszabb.
Válaszukat előre is köszönöm.
üdvözlettel
Jánosa Veronika
2010.11.10
Tisztelt Jánosa Veronika !

Fokozódó gégepanasza miatt mindenképpen gégészeti vizsgálatot javasolok ! A leírt panaszok alapján vírusos gégehurutban szenved. A fül-orr-gégészeti vizsgálatig sok vitamin, bő folyadékfogyasztás, Aspirin és teljes
\" csendkúra \" a javaslat. Ez a beszéd teljes tilalmát jelenti (a suttogás a beszédnél is jobban megterheli a gyulladt hangszalagot.

Üdvözlettel:
Dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus szakorvos
2010.11.10
Kedves Doktornő! Sok helyen vita tárgyát képezi a fülgyertyák használata. Orvosok többsége nem javasolja, mégis, akik kipróbálták már csak pozitívan tudnak nyilatkozni róla. Kérdésem az lenne, hogy nyitott dobhártyájú ember alkalmazhat-e Ön szerint fülgyertyát? Ha nem, mi az indok, ami miatt nem javasolt? Valamint az orvosi levendulaolajat szabad-e a gyulladt hallójáratban használni? Sokaktól hallom, hogy drogériákban vásárolt kb. 899 Ft-os áron kapható, nem kifejezetten orvosi levendula olajat is használnak. Szabad-e? Ön mit tanácsol?

Válaszát előr is köszönöm.
2010.11.09
Tisztelt Érdeklódő !

Fülgyertya használata gyorsíthatja a hígabb fülzsír kiürülését, segíthet fülkürthurut gyógyulásában.

Lukas dobhártya mellett sem fülgyertya, sem különböző olajok ahasználatát nem javasolom. A perforált, spontán nem záródő dobhártyát célszerű megoperálni, mivel idővel nagy valószínűséggel befertőződik és folyni fog. Ilyenkor életveszélyes szövődmény is kialakulhat.
A különböző olajok fülzsíroldásra hasznosak, a hallójáratgyulladást nem gyógyítják meg.

Üdvözlettel:
Dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus szakorvos

2010.11.09
Tisztelt Doktornő !
A segítségét szeretném kérni, mivel van egy 3,5 éves ovis kisfiam aki mióta közösségbe került (1,5 éve) chr. sinusitisben szenved.Egyre rosszabb a helyzet van, hogy 2 hetente náthás (nagyon izzadós) és ez állandóan rámegy az arcára és csak az AB segít.Mit tanácsol mit tegyünk ?(most már tudja fújni az orrát)
Segítségét előre is köszönöm !!!
2010.11.05
Tisztelt Érdeklődő !

Kisfia panaszainak hátterében több ok állhat. Lehet allergia, megnagyobbodott orrmandula, refluxbetegség. Pontos diagnózist csak vizsgálat után lehet felállítani.

Üdvözlettel:
Dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus szakorvos

2010.11.05
Kedves Doktornő.22 éves vagyok. 2009-ben mandula és arcüreg gyulladással elmentem a füll-orr-gégészetre. Megállapították, hogy van egy kis polip a jobb arcüregembe. Mandulámra kaptam gyógyszert, de minden 2.-3. hétben újra begyulladt aztán már mondta az orvos nem ír fel újra gyógyszert meg kellene műteni. 2010 februárjában megműtöttek reméltem, hogy jobb lesz a helyzet,de sajnos azóta is minden hónapban előjön egy torok fájás most már a nyakamon is begyulladnak a nyirok csomók ami nem kis fájdalommal jár. Voltam már több szakorvosnál is az egyik szerint allergiás tüneteket mutatok kaptam adott rá gyógyszert és orr sprayt( a többi nem igazán tudott gyógyszeren kívül más ajánlani). Ezek se segítettek újra és újra beteg lettem. Nem tudom hova forduljak vagy mitévő legyek, hogy ne legyek ilyen gyakran beteg. Válaszát előre is köszönöm.
2010.11.04
Tisztelt Urszin Viktor !

Kérdésére választ csak vizsgálat után tudnék adni. A részletes fül-orr-gégészeti vizsgálaton kívül a diagnózis felállításához valószínűleg szükséges orrmelléküreg CT és esetleg allergiavizsgálat .

Üdvözlettel:
Dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus szakorvos
2010.11.04
Tisztelt Doktornő/Úr!
Hosszú ideje tartó meg nem oldott problémám miatt fordulok Önökhöz, bízva benne, hogy előrébb jutok a megoldáshoz.
Jelenleg 22 éves vagyok, a fülemmel kapcsolatos problémák már óvodás koromban kezdődtek, számtalan alkalommal kellett felszúrni a fülemet, melynek eredménye lett, hogy dobhártyám elmeszesedett. Körülbelül 12 évvel ez előtt fülműtétre került sor, melynek során hallócsontok lettek eltávolítva, megtisztítva és a dobhártyám lett plasztikázva. Ezt követő 10 évig a fülem problémamentes volt, majd körülbelül 2 éve kezdődtek a problémák. Jobb fülem(a már műtött) folyni kezdett, állaga olyan mint a víz, picit ragad, vattán sárgás színű, jellegzetes, kellemetlen szagú. Fájdalommal nem jár, néha feszít, picit dugult érzés, viszket. Fülcseppel ill. antibiotikummal ideig-óráig elmulasztható, de újra visszatér. Januárban orrsövény korrekciót hajtottak végre rajtam, amivel úgy tűnt javultak panaszaim, ám megoldást nem eredményezett ezt követően áprilisban feltárták a fülem de ott nem találtak jelentősebb problémát(hallócsontok összenőttek, szilikont tettek közéjük). Problémám megszűnni látszott úgy 1-2 hónapig, de újra visszatért és volt rá példa, hogy a bal fülemen is kijött. A mandulámról vettek kenetet, ennek eredménye negatív lett, ám elvileg ez nem jelenti azt, hogy nem ez a baj okozója, de ennyi műtét után nem szeretném fölöslegesen kitenni magam még egy beavatkozásnak. Azóta sem jutottunk el a probléma okáig, maradt a fülcsepp és olykor az orvos által használt kenőcs.
Bízom benne, hogy tudnak javasolni számomra valamit ezek alapján, hogy egyáltalán merre induljak el, hol keressem a baj forrását.
Tisztelettel: Helga
2010.11.04
Tisztelt Cseh Németh Helga !

Leírása alapján úgy tűnik, hogy visszatérő fülpanaszát a fülkürtműködés zavara okozza. Ez nagyon gyakran nehezen megoldható probléma. A háttérben idült orrmelléküreg folyamt is állhat.
Amennyiben eddig nem történt, javasolt lenne az arcüreg CT vizsgálata és allergiavizsgálat tejfehérjére.

Üdvözlettel:
Dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus szakorvos
2010.11.04
Kedeves Doktorno 3es fel eves kislanyomat 2 honapos koratol antibiotikummal kezelik mert gyakran influenzas es mindig nagyon csunya a mandullaja azt mondtak hogy ez mar kronikussa valt en vegso elkeseredesembe irok mert rengeteg antibiotikumot beadtam de sem egy vereredmeny sem egy garatmintat mindeddig nem kertek en Erdelyi vagyok es egyszeruen kiborito hogy mennyire nem tesznek semmit azert hogy jobban legyunk nem kommunikalnak csak folyton agyogyszer onmit ajanl??
2010.11.02
Tisztelt Gergely Éva !

Csecsemőkori visszatérő hurutok hátterében több ok állhat. Indokolt egy alapos fül-orr-gégészeti vizsgálat allergológiai/immunológiai laboratóriumi vizsgálatokkal kiegészítve.A vizsgálatok eredményétől függően rendkívül széles a lehetséges kezelések skálája a gyógyszeres kezeléstől az orrmandula vagy mandulaműtétig. Az első és legfontosbb a kiváltó ok felderítése, ennek alapján lehet a legmegfelelőbb kezelést megválasztani.
A Budai Allergiaközpontban lehetőség van az ambuláns kivizsgálásra.

Üdvözlettel:
Dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus szakorvos
2010.11.02
Kedves Doktornő(úr)! Örülök, hogy végre találtam egy olyan oldalt, amin azt látom válaszolnak is a kérdésekre. Én 32 éves nő vagyok. 2 éve elváltak a szüleim és azóta folyamatosan betegeskedek. A tavaly volt egy vakbél műtétem, egy vastagbél gyulladásom. Idén már nem tudom hányadszor (6-7)gyulladt (tüszős) a mandulám. Egész nyáron nem ehettem meg egy fagyit, a szél nem fújhatott meg, mert folyton torokfájással küszködtem. Utoljára tüszős mandula augusztus végén volt, aztán okt. elején és most jelenleg újból tüszős, 39 fokos lázzal. A héten megettem egy doboz SUPRAX tablettát, és pénteken fölírtak AUGMENTIN DUO-t. Mellkas röntgenen is voltam pénteken és mindent rendben találtak (erre azért volt szükség, mert valószínű a sok köhögéstől nagyon fáj a hátam). Most tanácstalan vagyok, mert van egy 5 éves kislányom, akinek kis tesót szeretnénk és ezzel az egészségi állapottal nem merek belevágni. Mit tegyek? Mi történik ha terhes leszek és ugyanúgy begyullad a mandulám (első terhességem alatt semmilyen gyógyszert nem szedtem). Vagy először menjek el egy mandula műtétre és utána jöjjön a baba? Műtét után még mennyit kell várni. Vagy esetleg a terhesség megszüntetné a gócot? Még egy fontos információ, hogy sem gyermekkoromban sem a 2010-es évet megelőzően soha nem volt mandula gyulladásom. Mostanig arra vártunk, hogy a válást feltudjam dolgozni, most meg ez miatt nem vállalhatok kisbabát? Nagyon megköszönném a választ, mert sürget az idő a döntésben.
2010.10.30
Kedves Antal Mónika !

A stressz, lelki teher különböző fokban, de mindannyiaunk szervezetére hat. Szervezetünk \"legsérülékenyebb \" pontjain, szervein fognak betegségek kialakulni. Igyen lehet az Ön esetében a visszatérő felsőlégúti hurut, mandulagyulladás. Az évente többször ismétlődő mandulagyulladás súlyos szövődményeket okozhat, gyakran az egyetlen megoldás a mandulák eltávolítása. Annak eldöntésére, hogy a műtét indokolt-e, fül-orr-gégészeti vizsgálat szükséges. Amennyiben elkerülhetetlen a beavatkozás, mindenképpen a következő terhesség előtt javasolom.

üdvözlettel:
Dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus szakorvos
2010.10.30

Hírek

Nem csak a koronavírus okozhat szaglásvesztést – ezek lehetnek a leggyakoribb okok

Nem csak a koronavírus okozhat szaglásvesztést – ezek lehetnek a leggyakoribb okok

Egy tál frissen sült süteménynek, társunk bőrének vagy egy új könyvnek az illata – az élet apró örömei, amelyekről nem szívesen mondanánk le. A szaglás elvesztése nem csak ezektől az élményektől foszt meg, de egészségünket és a biztonságunkat veszélyeztető állapotot is okozhat. Dr. Augusztinovicz Monika, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus szakemberével sorra vettük a szaglásvesztés hátterében álló leggyakoribb okokat.

További részletek
Orrspray-függőség: több hónapnyi használat után is van kiút

Orrspray-függőség: több hónapnyi használat után is van kiút

Kezdetben megkönnyebbülést okoz, tartós használat esetén azonban függővé is válhatunk a gyógyszertárakban vény nélkül beszerezhető úgynevezett lohasztó orrspray-ktől. Egyre többeket érintő problémáról van szó, de kellő elszántsággal és orvosi segítséggel végleg megszabadulhatunk ezektől a készítményektől – nyugtat meg mindenkit dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakembere.

További részletek
Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

A szeptemberi tanévkezdéssel sok gyermek tér vissza az óvodai és iskolai úszásoktatáshoz is. Mi a teendő, ha a gyermek füle érzékeny az uszoda hideg, klóros vizére, és a szülőknek gyakran kell emiatt fül-orr-gégészhez fordulniuk? Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakorvosa szerint egy megfelelően illeszkedő, egyedileg készített és rendszeresen tisztított füldugó egyszerű és hatékony eszköz lehet a hallójárat gyulladás megelőzésére, különösen azoknál, akik korábban többször küszködtek ezzel a problémával.

További részletek

Munkatársaink

Dr. Holpert Valéria
Dr. Holpert Valéria fül-orr-gégész, foniáter
Dr. Augusztinovicz Monika
Dr. Augusztinovicz Monika fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus
Dr. Csóka János
Dr. Csóka János fül-orr-gégész, fej-nyak sebész
Dr. Fülöp Györgyi
Dr. Fülöp Györgyi fül-orr-gégész, audiológus
Dr. Balogh Katalin
Dr. Balogh Katalin fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus
Dr. Moric Krisztina
Dr. Moric Krisztina fül-orr-gégész, klinikai immunológus és allergológus

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK