Fül-orr-gégészet kiegészítő területe. Hangképzés zavarainak kezelésére, hangképzés fejlesztésére. Az elhúzódó rekedtség esetén gégészeti, illetve foniáter szakorvosi vizsgálat szükséges.
A gége megbetegedése vagy funkcionáliszavara okozhatja. A hang szabályozhatósága csökkent: a hangszín, a hangmagasság és a hangerő kevéssé változtatható. A beszéd kellemetlen, a torokban szárazság érződik; az érintett kényszeresen krákog, és köszörüli a torkát.
Ennek a hangképzési zavarnak a gyógyítása semmilyen orvosi kezeléssel nem vihető végbe, kizárólag foniáter segítségével, a helyes hangképzés megtanulásával. Ez a kezelés azt jelenti, hogy vissza kell állítani az élettani hangképzést a levegővételtől a beszédhangok megformálásáig. A „hangterápia” nagy türelmet igényel. Maga az eljárás nem fájdalmas, tulajdonképpen a hangszallagok "gyógytornáztatása", amelyet a foniáter segítségével és minden nap otthon kell végezni. Természetesen a hangot pihentetni is kell, de mindenképpen törekedni kell a hétköznapi életben is a helyes hangképzési technikával beszélni.
A hang és hangképzés vizsgálatáról bővebben itt olvashat >
Jelentkezzen be hangképzés kezelésére
További vélemények Dr. Holpert Valériáról >>> Rendelés típusa: Gyermek-fül-orr-gégészetben kiemelt szakorvosunk Rendelési információ:Téma szakértője
Dr. Holpert Valéria
Egy tál frissen sült süteménynek, társunk bőrének vagy egy új könyvnek az illata – az élet apró örömei, amelyekről nem szívesen mondanánk le. A szaglás elvesztése nem csak ezektől az élményektől foszt meg, de egészségünket és a biztonságunkat veszélyeztető állapotot is okozhat. Dr. Augusztinovicz Monika, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus szakemberével sorra vettük a szaglásvesztés hátterében álló leggyakoribb okokat.
Kezdetben megkönnyebbülést okoz, tartós használat esetén azonban függővé is válhatunk a gyógyszertárakban vény nélkül beszerezhető úgynevezett lohasztó orrspray-ktől. Egyre többeket érintő problémáról van szó, de kellő elszántsággal és orvosi segítséggel végleg megszabadulhatunk ezektől a készítményektől – nyugtat meg mindenkit dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakembere.
A szeptemberi tanévkezdéssel sok gyermek tér vissza az óvodai és iskolai úszásoktatáshoz is. Mi a teendő, ha a gyermek füle érzékeny az uszoda hideg, klóros vizére, és a szülőknek gyakran kell emiatt fül-orr-gégészhez fordulniuk? Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakorvosa szerint egy megfelelően illeszkedő, egyedileg készített és rendszeresen tisztított füldugó egyszerű és hatékony eszköz lehet a hallójárat gyulladás megelőzésére, különösen azoknál, akik korábban többször küszködtek ezzel a problémával.