Pedagógusok körében gyakran előforduló probléma a visszatérő rekedtség és torokfájás. Dr. Holpert Valéria fül-orr-gégész, foniáter, a Fül-orr-gége Központ orvosa elmondta, hogy mi áll a tanárbetegségként is ismert tünetek hátterében.
Bizonyos foglalkozási körökben dolgozók, így például a pedagógusok is az átlagosnál jóval többet használják a hangjukat, ezért számukra ez tulajdonképpen munkaeszköznek tekinthető. Az életminőségüket ebből adódóan jelentősen befolyásolja, ha a hangszálaikkal valamilyen probléma adódik: berekednek, a hangjuk fáradttá, erőtlenné, fátyolossá válik, vagy épp visszatérő torokfájástól szenvednek.
Széll Kálmán tér - 1015 Budapest, Ostrom utca 16
Súlyosabb esetben a gyakori hangszalagproblémák, a hang túlerőltetése miatt több napos némaságra is ítéltetnek, ami a munkából való kieséssel jár, vagy olyan elváltozás, például hangszalagcsomó alakul ki náluk, ami már csak műtéttel orvosolható.
A visszatérő panaszok kiváltó oka nem önmagában az, hogy valaki sokat beszél. A gondot az okozza, ha eközben nem megfelelően használja és emiatt rendszeresen túlerőlteti a hangját. Ha valaki a felsorolt tüneteket tapasztalja, visszatérő torok- vagy hangszalag panaszai jelentkeznek, akkor valószínű, hogy valamilyen hangképzési probléma áll fenn nála – magyarázza dr. Holpert Valéria.
A hangképzési zavarok okát foniátriai kivizsgálás során tudjuk felderíteni. A hang és hangképzés vizsgálata mellett gégészeti ellenőrzés is történik, ennek része az endoszkópos vizsgálat mellett a hangszalagok működési rendellenességeit pontosan mutató stroboszkópos vizsgálat is. A hangképzési zavart okozó betegségek kizárását követően megkezdődhet a hang- és beszédterápia, szükség szerint logopédus bevonásával.
A kezelés során a páciens megtanulja, hogyan lehet az optimális hangképzést előidézni, amivel a hangszalagok kevésbé fáradnak el. Ugyanolyan hangon, hangosan és sokáig tud majd beszélni, mint azelőtt, de már anélkül, hogy a hangja fátyolossá válna, berekedne vagy hangszalag problémái jelentkeznének.
További vélemények Dr. Holpert Valériáról >>>
Rendelés típusa:
Gyermek-fül-orr-gégészetben kiemelt szakorvosunk
Rendelési információ:
További vélemények"Igen, figyelmes, kedves volt, kérdéseimre megnyugtató válaszokat adott."
Egy tál frissen sült süteménynek, társunk bőrének vagy egy új könyvnek az illata – az élet apró örömei, amelyekről nem szívesen mondanánk le. A szaglás elvesztése nem csak ezektől az élményektől foszt meg, de egészségünket és a biztonságunkat veszélyeztető állapotot is okozhat. Dr. Augusztinovicz Monika, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus szakemberével sorra vettük a szaglásvesztés hátterében álló leggyakoribb okokat.
Kezdetben megkönnyebbülést okoz, tartós használat esetén azonban függővé is válhatunk a gyógyszertárakban vény nélkül beszerezhető úgynevezett lohasztó orrspray-ktől. Egyre többeket érintő problémáról van szó, de kellő elszántsággal és orvosi segítséggel végleg megszabadulhatunk ezektől a készítményektől – nyugtat meg mindenkit dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakembere.
A szeptemberi tanévkezdéssel sok gyermek tér vissza az óvodai és iskolai úszásoktatáshoz is. Mi a teendő, ha a gyermek füle érzékeny az uszoda hideg, klóros vizére, és a szülőknek gyakran kell emiatt fül-orr-gégészhez fordulniuk? Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakorvosa szerint egy megfelelően illeszkedő, egyedileg készített és rendszeresen tisztított füldugó egyszerű és hatékony eszköz lehet a hallójárat gyulladás megelőzésére, különösen azoknál, akik korábban többször küszködtek ezzel a problémával.