A fülcseppek segítséget jelenthetnek a fülfájdalom, a különféle gyulladások, a viszketés vagy a fülzsírdugó kezelésében. Ezeknek a készítményeknek a használata azonban csak akkor lesz sikeres és biztonságos, ha megfelelő cseppentési technikát alkalmazunk, és betartunk néhány alapvető szabályt. Dr. Moric Krisztina, fül-orr-gégész, klinikai immunológus és allergológus, a Fül-orr-gége Központ orvosának segítségével sorra vettük a fülcseppentéssel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat.
Széll Kálmán tér - 1015 Budapest, Ostrom utca 16
-A fülészeti gyógyszerkészítmények folyékony, szilárd és félszilárd halmazállapotúak lehetnek, ezeket csepegtetéssel, permetezéssel vagy befúvással juttathatjuk a fülbe. A fülcsepp olyan folyékony gyógyszerkészítmény, amit a külső hallójáratba kell csepegtetni – ismerteti dr. Moric Krisztina. Mielőtt azonban bármilyen fülcseppet alkalmaznánk, fontos a fül-orr-gégészeti kivizsgálás, hiszen tüneteink hátterében számtalan ok (allergia, gyulladás, fertőzés stb.) húzódhat meg, amit csak szakember segítségével lehet kideríteni és célzottan kezelni. Amennyiben valóban fülcseppre van szükségünk a gyógyuláshoz, a használata során a következőkre figyeljünk!
Széll Kálmán tér - 1015 Budapest, Ostrom utca 16
-A fülcseppek használata előtt alaposan olvassa el a termék használati útmutatóját, és tájékozódjon a mellékhatásokról is! Mindig ellenőrizze a lejárati dátumot, ne használjon lejárt szavatosságú készítményeket! – figyelmeztet dr. Moric Krisztina, aki azt javasolja, hogy kezelőorvosunkat tájékoztassuk arról is, ha a kezelés ideje alatt egyéb gyógyszereket is alkalmazunk.
-A sterilitás megőrzése érdekében fontos, hogy ne ossza meg mással a fülcseppjét! Felbontás után pedig az utasításban javasolt idő után ne használja a készítményt, dobja ki a tartályt! A fertőzések elkerülése miatt érdemes a címkére vagy a dobozra is feljegyezni a kibontás dátumát – tanácsolja dr. Moric Krisztina, a Fül-orr-gége Központ orvosa.
További vélemények Dr. Moric Krisztináról >>>
Rendelés típusa:
RENDELÉSE ÁTMENETILEG NEM ELÉRHETŐ!
*Első vizit esetén - megfelelő fizikális vizsgálat is szükséges - javasolt személyes, rendelői viziten megjelenni!
További véleményekNagyon tetszett a tájékoztatás precizitása és a kedves fogadtatás. A Doktornőt mindenkit csak ajánlani tudom!
Az őszi és téli hónapokban szép számmal érkeznek a fül-orr-gégészeti szakrendelésekre az orrmelléküreg-gyulladás miatt a páciensek. Az esetek többségében valamilyen felső légúti fertőzés, nátha előzi meg a betegség kialakulását, melynek enyhébb tüneteit otthon is kezelhetjük. Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakorvosa osztotta meg velünk a legfontosabb tanácsokat.
Egy tál frissen sült süteménynek, társunk bőrének vagy egy új könyvnek az illata – az élet apró örömei, amelyekről nem szívesen mondanánk le. A szaglás elvesztése nem csak ezektől az élményektől foszt meg, de egészségünket és a biztonságunkat veszélyeztető állapotot is okozhat. Dr. Augusztinovicz Monika, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus szakemberével sorra vettük a szaglásvesztés hátterében álló leggyakoribb okokat.
Kezdetben megkönnyebbülést okoz, tartós használat esetén azonban függővé is válhatunk a gyógyszertárakban vény nélkül beszerezhető úgynevezett lohasztó orrspray-ktől. Egyre többeket érintő problémáról van szó, de kellő elszántsággal és orvosi segítséggel végleg megszabadulhatunk ezektől a készítményektől – nyugtat meg mindenkit dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakembere.