Ha gyakori fejfájástól szenved, érdemes arra a lehetőségre is gondolni, hogy fül-orr-gégészeti betegség áll a háttérben. Dr. Holpert Valéria fül-orr-gégész, foniáter, a Fül-orr-gége Központ orvosa elmondta, hogy melyek lehetnek ezek.
Légúti betegségek gyakori velejárója a fejfájás. Egy egyszerű nátha tünete is lehet, de fül-, vagy orrmelléküreg-gyulladáshoz is társulhat. Ilyenkor a betegséggel együtt a fejfájás is megszűnik. Krónikus fül-orr-gégészeti betegség esetén azonban a fejfájás is tartósan megmarad, gyakran jelentkezik, visszatérő panaszokról számolnak be az érintettek. Ilyenkor a háttérben fül-orr-gégészeti betegség is állhat, például az orr és melléküregeinek jó-, illetve rosszindulatú daganatos elváltozásai, orrpolip, orrsövényferdülés vagy krónikus gyulladás a melléküregekben.
Széll Kálmán tér - 1015 Budapest, Ostrom utca 16
Ilyen esetben rendszerint nem a fejfájás az egyetlen panasz. A fül-orr-gégészeti elváltozások gyakori tünete az orrdugulás, mely lehet féloldali is. Ilyenkor minden egyéb náthás tünet nélkül is bedugulhat a beteg orra – magyarázza dr. Holpert Valéria. Ha az orrmelléküreg-gyulladást nem kezelik megfelelően, vagy a kiváltó ok – például reflux vagy légúti allergia - rejtve marad, akkor a betegség krónikussá válhat. Ilyen esetben a hátsó garatfali csorgás és a fokozott váladékképződés miatt jelentkező ingerköhögés gyakori tünet.
Bizonytalan eredetű, akut vagy gyakori fejfájás esetén gondolni kell a háttérben meghúzódó fül-orr-gégészeti betegség lehetőségére is!
További vélemények Dr. Holpert Valériáról >>>
Rendelés típusa:
Gyermek-fül-orr-gégészetben kiemelt szakorvosunk
Rendelési információ:
További vélemények"Szeretném megköszönni a doktornőnek a figyelmességét, az alapos kivizsgálást és a részletes tanácsadást a terápiát illetően."
Egy tál frissen sült süteménynek, társunk bőrének vagy egy új könyvnek az illata – az élet apró örömei, amelyekről nem szívesen mondanánk le. A szaglás elvesztése nem csak ezektől az élményektől foszt meg, de egészségünket és a biztonságunkat veszélyeztető állapotot is okozhat. Dr. Augusztinovicz Monika, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus szakemberével sorra vettük a szaglásvesztés hátterében álló leggyakoribb okokat.
Kezdetben megkönnyebbülést okoz, tartós használat esetén azonban függővé is válhatunk a gyógyszertárakban vény nélkül beszerezhető úgynevezett lohasztó orrspray-ktől. Egyre többeket érintő problémáról van szó, de kellő elszántsággal és orvosi segítséggel végleg megszabadulhatunk ezektől a készítményektől – nyugtat meg mindenkit dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakembere.
A szeptemberi tanévkezdéssel sok gyermek tér vissza az óvodai és iskolai úszásoktatáshoz is. Mi a teendő, ha a gyermek füle érzékeny az uszoda hideg, klóros vizére, és a szülőknek gyakran kell emiatt fül-orr-gégészhez fordulniuk? Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakorvosa szerint egy megfelelően illeszkedő, egyedileg készített és rendszeresen tisztított füldugó egyszerű és hatékony eszköz lehet a hallójárat gyulladás megelőzésére, különösen azoknál, akik korábban többször küszködtek ezzel a problémával.